18. februára 2019

CARBONBASES

Projekt CARBONBASES vznikol v spolupráci s naším slovenským jednokolkárom Ondrejom Kondekom, ktorý nás v roku 2018 oslovil a vysvetlil nám, aký majú „moderní“ jednokolkári problém.

Problém spočíval v nedostupnosti nových a zároveň nedostatku karbónových sedadiel na trhu jednokoliek. Nakoľko väčšina skúsených jazdcov spravidla vyhľadáva karbónové sedadlá, dopyt stále stúpal. Avšak na celom svete už dlhé roky neexistovala firma, ktorá by dokázala splniť požiadavky jazdcov. A tak sme tu my, MAMO Carbon a Ondrej Kondek, aby sme tento globálny problém vo svete jednokoliek vyriešili.

Čo Vás však na 99% prekvapí je, že jednokolkári nevyhľadávajú karbónové sedadlá kvôli ich hmotnosti, ako to býva pri tomto type kompozitu zvykom. Výhodou karbónového sedadla z pohľadu skúseného jednokolkára je predovšetkým komfortnejší úchop oproti plastovému sedadlu. Nehovoriac o tom, že klasické bežne dostupné plastové sedadlá sa ľahko poškodia – oproti nim majú karbónové sedadlá od nás niekoľkonásobne vyššiu životnosť.


CARBONBASES OK1

Hmotnosť: 145-155g

Materiál: Uhlíkové a aramidové vlákna

Horná povrchová úprava: Matná

Spodná povrchová úprava: Lesklý lak

Záruka: 2 roky

Kompatibilita: staré Impact Naomi nárazníky, staré Koxx One nárazníky, Qu-Ax a Nimbus nárazníky (možnosť prispôsobiť otvory podľa požiadavky)

Oprava: V našej firme sa venujeme aj opravám karbónu, a tak vieme opraviť každé poškodené karbónové sedadlo