5. mája 2017

TRETRY

Niekde to začať muselo…

Príbeh tretier MAMO Carbon sa začal písať niekedy v roku 2015, kedy sme sa spolu s kamarátom zamýšľali nad tým, aké by to bolo skúsiť si vyrobiť vlastné karbónové tretry. Keďže som už v tej dobe mal 3 ročné skúsenosti so sklolaminátmi a karbónom, rozhodli sme sa to skúsiť. Ako sa však dalo čakať, výsledky nášho snaženia boli nedostatočné a miestami pôsobili až depresívne 🙂

Čas ukáže

Po nejakej dobe som v tejto snahe o výrobu funkčných a v praxi použiteľných tretier ostal sám. Neostávalo nič iné – alebo zamakať alebo pochovať tie neúspešné pokusy niekde na povale. Kto ma pozná vie, že sa nerád vzdávam, a tak mi netrvalo dlho urobiť „životné rozhodnutie“ – nechať vysokú školu mentálne schopnejším jedincom a ja som sa rozhodol založiť MAMO Carbon. To, že Vám dnes môžem prezentovať výsledky mojej niekoľkoročnej snahy je pre mňa česť a zároveň splneným cieľom.

Kontinuálny progres

Niekto si možno povie, čo na tom ten chalan vymýšľa niekoľko rokov? V prvom rade to sú moje osobné odborné skúsenosti a vzdelanie dosiahnuté mojou praxou. Živím sa zatiaľ prevažne opravami karbónových bicyklov a výrobou na mieru z karbónu. V kombinácii s ďalšími formami vzdelávania a získavania informácií je to pre mňa moja osobná „vysoká škola“.

„Profesionál je amatér, ktorý to nevzdal.“

10 šťastlivcov

Že o čo ide? Ide o 10 Slovákov, ktorým poskytnem tretry za výnimočných podmienok. Karbónové tretry na mieru. Kto sa o túto oblasť cyklistiky už niekedy zaujímal, tak asi vie, že ceny za podobné tretry sa pohybujú v úrovniach od 1500€ do 2000€. A kto sa o to zaujímal viac, tak asi vie, že niekoľko firiem, ktoré sa o výrobu pokúšali dokonca od tohto úmyslu upustili. Ja sa snažím držať pri zemi a aj napriek neuveriteľne vysokému dopytu zo zahraničia som ochotný svoje tretry predať Slovákom za zlomkovú cenu na úkor vlastného zisku. Len aby ich mali aj Slováci. Ak si práve Ty človek, ktorý by mal mať tretry odo mňa medzi prvými, neváhaj ma osloviť na info@mamo-carbon.sk

Na záver len doplním informáciu o dostupnosti. Totiž chcem podľa možnosti priviesť na trh v roku 2019 finálnu podobu tretier, uzavrieť finálne spolupráce s tretími firmami a dodávateľmi, stabilizovať a zdokonaliť technologické postupy. Firmu si financujem ja osobne, a každý vie, že vždy je potrebné lepšie vybavenie, lepšie priestory, nové technológie, lepšie zaplatiť pracovníkov atď. Preto si vážim každú zákazku, ktorá k nám príde od Vás a ďakujem, že využívate služby našej firmy napríklad pri oprave karbónových výrobkov. Vďaka tomu môžeme napredovať a plniť naše ciele. A nakoniec; priniesť do sveta cyklistiky úžasný a výnimočný produkt od nás, zo Slovenska!

Ľubomír Malich, zakladateľ