Preskočiť na obsah

3 otázky o oprave karbónu #3

V MAMO Carbon sa venujeme aj opravám Vašich karbónových tátošov. Keďže dopyt po opravách karbónových komponentov stúpa, priamoúmerne stúpa aj počet Vašich otázok. To je dôvod, prečo som sa rozhodol písať krátky blog, kde Vám každý pondelok z mojej praxe zodpoviem na tri často kladené otázky.

15.10.2018:

1.”Koľko by ma stála oprava?”

Takýto typ otázky je veľmi obšírny nakoľko neexistuje len jeden typ poškodenia. To znamená, že sa nedá cena ručnej opravy špecifikovať takto globálne. Pred každou opravou vytvoríme zákazníkovi individuálnu cenovú ponuku, takže presne vie, za čo zaplatí. Menšie a jednoduchšie opravy začínajú na úrovni od 30€. Avšak (na základe skúseností), sa ceny prasklín najčastejšie pohybujú okolo 100€. Pri väčšej objednávke poskytujeme zľavy. Otázkou ďalších nákladov je následná náhrada pôvodného designu. Jedná sa opäť o ručnú prácu – príprava komponentu, vybrúsenie, oprava, brúsenie a leštenie do hladka. Za svoju prácu berieme plnú zodpovednosť, a v prípade zákazníkovho záujmu nemáme problém zdokumentovať priebeh opravy fotkami s popisom (zasielať ich napríklad do e-mailu alebo MMS).

2.”Daju sa opraviť karbónové kolesá?”

Verím, že poteším mnohých cyklistov keď odpoviem → ÁNO, dajú sa opraviť. V našej dielni sa vystriedali karbónové kolesá rôznych značiek. Od „no name“ kolies z ázijskeho Aliexpress cez FFWD až po ZIPPy. Väčšinou sa jedná o poškodenia pri defekte vo vyššej rýchlosti alebo trafenie diery na ceste. Na našich cestách nič výnimočné, však? Karbónové kolesá opravujeme bežne za pár dní.

3.”Ako sa opravujú kolesá?”

Na opravu karbónových kolies s ráfkovou brzdnou plochou musíme použiť špeciálny epoxid, ktorý ma vysokú odolnosť voči teplu. Takýto epoxid sa vypeká pri teplotách 100 až 150°C. Pri opravách kolies, ktoré majú kotúčovú brzdu je oprava technologicky jednoduchšia a používa sa epoxid vytvrdzovaný pri 40 až 50°C. Drážkovanie a iné úpravy brzdných plôch momentálne nerobíme. Z jednoduchého dôvodu: práca s brzdnou plochou je citlivá a na takúto úpravu momentálne nemáme technológiu, takže by sme nemohli poskytovať našu doživotnú záruku. Robíme (len) profesionálne opravy, ktorými sme si 100% istí. Určite do budúcnosti plánujeme rozšíriť naše služby aj o drážkovanie. Karbónové kolesá sú po oprave pripravené na plné nasadenie bez akýchkoľvek obmedzení.

 

V prípade, že máte nejaké otázky ohľadne karbónu alebo karbónových opráv ma kontaktujte na e-mail info@mamo-carbon.sk alebo na tel. číslo 0908 364 001.

Pekný zvyšok dňa Vám praje Ľubomír Malich, konateľ firmy MAMO Carbon, s. r. o.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.