Preskočiť na obsah

3 otázky o oprave karbónu #5

Minulý pondelok sme kvôli pracovným povinnostiam nestihli napísať a vydať článok k tomuto blogu. Tak tento pondelok pridáme ako bonus fotodokumentáciu s jednou z opráv.

05.11.2018:

1. „Kde si môžem pozrieť Vašu prácu?“

Túto otázku sme dostali od zákazníka, ktorý sa o nás dozvedel prostredníctvom našich vizitiek. Odpoveď je jednoduchá – na našom webe v sekcii SERVIS A VÝROBA. Niektoré fotografie z opráv zverejňujeme, avšak musím upozorniť, že výsledný dizajn je vždy voľbou zákazníka. Častokrát si ľudia neželajú nahradiť pôvodný dizajn komponentu.

2. „O koľko sa zvýši hmotnosť napr. rámu po oprave?“

Toto je veľmi individuálna záležitosť. Celkovú hmotnosť opravy môžu ovplyvniť faktory ako vážnosť poškodenia (rozsiahlosť), priemer trubky rámu alebo miera zaťaženia v danom mieste. Spravidla sú to hodnoty niekoľko gramov – od 3g do 20g. Málokedy oprava presiahne tieto čísla. Potom sú aj špecifické opravy – napr. riadidlá, kde sa potom dodatočne vyvažuje hmotnosť 50 na 50. A to preto, aby pri vysokých rýchlostiach (jazda bez rúk) nedochádzalo k nechcenému samovoľnému zatáčaniu z dôvodu nevyváženosti riadidiel. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že pri väčšine opráv si človek hmotnosť navyše nemá šancu všimnúť.

3. „Zameriavate sa len na opravu bicyklov?”

Nie. Sme cyklisti, milujeme cyklistiku a žijeme ňou. Ale prijímame akékoľvek zákazky na opravu karbónových komponentov. Karbón sa v dnešnej dobe používa v tak širokom spektre oborov, že momentálne je asi 30% našich zákaziek mimo cyklistiky.

 

V prípade, že máte nejaké otázky ohľadne karbónu alebo karbónových opráv ma kontaktujte na e-mail info@mamo-carbon.sk alebo na tel. číslo 0908 364 001.

Pekný zvyšok dňa Vám praje Ľubomír Malich, konateľ firmy MAMO Carbon, s. r. o.

 

Oprava rámu Haibike z predošlého týždňa. Oprava bola vykonaná zvnútra. Trvala 3 dni.

 

  1. Pôvodné poškodenie
  2. Miesto vybrúsené zvnútra a pripravené na samotnú opravu
  3. Opravené a nalakované

2 názory na “3 otázky o oprave karbónu #5”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.