Preskočiť na obsah

3 otázky o oprave karbónu #6

Už šieste pokračovanie nášho blogu! V tomto príspevku sa dozviete niečo viac o tom, ako dlho pracujeme s karbónom a že u nás si viete dať vyrobiť na mieru z karbónu takmer čokoľvek.

12. 11. 2018:

1. „Videl som, že robíte opravy a vyrábate tretry. Bolo by možné vyrobiť karbónový komponent na mieru podľa môjho želania?“

Túto otázku sme dostali do mailu od pána, ktorý si u nás nechal vyrobiť karbónový držiak na kyslíkovú bombu. Ten pôvodný, oceľový, mal hmotnosť okolo 950 gramov. Do pár dní mal držiak od nás vyrobený z karbónu s hmotnosťou 100 gramov. Načo to bolo dobré? Pán sa išiel v krátkom čase na to potápať do Mexika a vďaka tým pár gramom ušetril na letenke okolo 300EUR. Keby so sebou bral pôvodný oceľový úchyt kyslíkovej bomby, musel by si priplácať batožinu. Teraz sa vďaka karbónovému úchytu zmestí do hmotnostného limitu “základnej batožiny”, a tak pri každom ďalšom podobnom lete šetrí stovky EUR.

2. „Ako dlho robíte opravy bicyklov?“

Opravy samotné sme začali robiť asi v auguste roku 2017, keď som si na svojom cestnom bicykli našiel prasklinu na zadnej vzpere. Opravil som si ju. V krátkom čase som robil nejaké opravy pre známych z okolia. Keď sa mi začali ozývať prví “cudzí” zákazníci povedal som si, že tieto služby zahrniem do ponuky na našej firemnej web stránke. Tak vznikla stránka OPRAVA KARBÓNU, vďaka ktorej nám prešlo rukami desiatky opráv karbónových výrobkov. Samozrejme s karbónom ako takým už pracujeme niekoľko rokov. Najskôr to bolo hobby :), ktoré časom prerástlo do nášho pracovného života. Som vďačný, že ľudia majú voči našej firme dôveru. Snažíme sa byť rýchli, flexibilní a kvalitní. To sú naše hodnoty z pohľadu opravy karbónu.

3. „Mám na karbónovom bicykli poškodený závit na ráme, dá sa obnoviť?“

S touto otázkou sme po prvýkrát stretli pri dopyte na opravu trialového karbónového bicykla značky Clean K1 Carbon. Závity sme úspešne vrátili do pôvodného stavu. Avšak v tejto otázke nevieme dať univerzálnu odpoveď a vždy je potrebné individuálne posúdiť daný karbónový komponent.

 

V prípade, že máte nejaké otázky ohľadne karbónu alebo karbónových opráv ma kontaktujte na e-mail info@mamo-carbon.sk alebo na tel. číslo 0908 364 001.

Pekný zvyšok dňa Vám praje Ľubomír Malich, konateľ firmy MAMO Carbon, s. r. o.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.