Preskočiť na obsah

3 otázky o oprave karbónu #1

V MAMO Carbon sa venujeme aj opravám Vašich karbónových tátošov. Keďže dopyt po opravách karbónových komponentov stúpa, priamoúmerne stúpa aj počet Vašich otázok. To je dôvod, prečo som sa rozhodol písať krátky blog, kde Vám každý pondelok z mojej praxe zodpoviem na tri často kladené otázky.

01. 10. 2018:

1. “Dá sa to ešte opraviť?”

Žiaden strach, 99% poškodených výrobkov z karbónu sa opraviť dá. Inými slovami – keď sa to dá vyrobiť, ide to aj opraviť. Avšak, poškodenia môžu mať rôzne špecifiká. Preto je potrebné, aby sa každé poškodenie hodnotilo individuálne. Môže sa totiž stať, že niektoré zložité a rozsiahle opravy budú pre zákazníka finančne náročnejšie.

2. “Sú opravy spoľahlivé?”

Samozrejme, inak by opravy nemali zmysel. Opravené miesto je pred opravou dôkladne pripravené na nový materiál tak, aby po dokončení dokonale spolupôsobilo so zvyškom rámu (alebo iného karbónového komponentu). Taktiež skladba a množstvo materiálu sa rieši vždy individuálne. To zabezpečuje fakt, že ak je poškodené miesto opravené zodpovedne skúseným profesionálom, vo výsledku je toto miesto najodolnejšie voči ďalšiemu poškodeniu. Nemám žiadnu informáciu o prípade, kedy by opravované miesto prasklo. Osobne sa práci s karbónom venujem už takmer 7 rokov a na svoju prácu dávam doživotnú záruku. Nehovoriac, že skúsenosti beriem od rodinných známych, ktorí opravovali karbónové bicykle už pred 10timi rokmi.

3. “Ako dlho trvá oprava?”

Opravy sa snažíme vykonávať čo najrýchlejšie – spokojnosť zákazníkov je našim cieľom. Dĺžka opravy závisí od technologického postupu pri práci s karbónom a náročnosti danej opravy. Pri bežných podmienkach vieme opraviť menšie poškodenia/praskliny už za dva dni. Samozrejme sa čas predlžuje ak zákazník kladie dôraz na finálny design komponentu (miešanie farieb, tieňovanie s farbami, výroba nálepiek a iné špecifické požiadavky).

 

V prípade, že máte nejaké otázky ohľadne karbónu alebo karbónových opráv ma kontaktujte na e-mail info@mamo-carbon.sk alebo na tel. číslo 0908 364 001.

Pekný zvyšok dňa Vám praje Ľubomír Malich, konateľ firmy MAMO Carbon, s. r. o.