Preskočiť na obsah

…vitajte v našom kreatívnom svete lakov, tešíme sa na spoluprácu!

Celolaky

Pod pojmom celolak je u nás definovaná služba, ktorej súčasťou je viacero čiastkových prác. Inými slovami, jedná sa o kompletné prelakovanie rámov bicyklov alebo iných komponentov. Na materiáli nezáleží. Nerobí nám problém prelakovať karbón, dural, hliník, plast… Každý materiál si so sebou isté špecifiká, ktoré treba zvážiť pri navrhovaní procesu lakovania. To je ale naša práca, ktorou Vás nebudeme zaťažovať. 

Prvým krokom k získaniu cenovej ponuky je vyplnenie formulára nižšie. Do správy popíšte o aký bicykel sa jedná, aký je Váš preferovaný design, čím sa chceme inšpirovať alebo aký dojem chceme našim prelakovaním dosahovať. Výsledný lak má byť extravagantný? Farebný alebo čiernobiely? Lesklý alebo matný? Matno-lesklý? Špeciálne efekty? Detaily na mieru? Pokiaľ sa neviete rozhodnúť alebo si neviete predstaviť, nezúfajte! Stačí nám napísať a náš grafik Vám vyhotoví grafický návrh na mieru presne na Váš bike. 

…Vaša vízia je pre nás hlavným motívom!

1. Konzultácia a grafický návrh

Grafický návrh (GN) je u nás už štandardom. Vopred si s našim grafikom zadefinujete design, rozloženie nápisov apod. V tejto prvej fáze Vám samozrejme zašleme aj cenovú ponuku (CP) formou PDF súboru. Takto spoločne dosiahneme dokonalé zosúladenie Vašich predstáv a našich možností. Tento GN je pre nás záväzný a ďalej sa ním budeme fixne riadiť. V GN si vieme zadefinovať prechody farieb, nápisy, design, napodobniť chameleón efekt atď. Pozrite si niekoľko našich grafických návrhov pre lepšiu predstavu. Pokiaľ Vám bude GN aj CP vyhovovať, môžeme prejsť na ďalší krok.

…u nás vopred viete, ako bude Váš bike vyzerať!

2. Prijatie zákazky a prehliadka komponentov

Takzvaná „vstupná anamnéza“ je potrebná aj pri prijatí karbónového rámu alebo iného komponentu do tak rozsiahleho zásahu, akým je kompletné prelakovanie bicykla. Totiž častokrát dokážeme aj vďaka naším dlhoročným skúsenostiam odhaliť chyby na ráme, pôvodnom laku alebo upozorniť zákazníka ako sa správať k svojmu bicyklu. 

Pri prijatí každej zákazky vypíšeme prijímací list, ktorý sa zákazníkovi môže poskytnúť ako doklad o prevzatí komponentu. Pokiaľ sa na ráme alebo komponente nachádza niečo, čo zákazník nemohol alebo zabudol zdemontovať, zapíšeme do poznámok, zdemontujeme a odložíme do tašky s označením zákazky. 

Prehliadka a kontrola komponentov je teda takou malou pridanou hodnotu v rámci našich služieb. Zákazníkom sa vždy snažíme poradiť podľa toho, čo naozaj potrebujú. Pokiaľ pri prvotnej kontrole nenájdeme skryté chyby alebo poškodenia, prechádzame do ďalšej fázy. 

…každú zákazku evidujeme a archivujeme!

3. Brúsenie a príprava

Precíznym a veľmi citlivým brúsením dokážeme z karbónového rámu odstrániť častokrát aj 100-150g. Našim lakovaním pridáme maximálne do 100g, čo znamená, že niekedy vieme ešte ušetriť nejaký ten gram. Po vybrúsení sa rám vyčistí a viacnásobne odmastí. Zamaskujeme styčné a funkčné plochy, ktoré nemôžu byť prelakované. Prípravu ukončíme nastriekaním plniaceho nástreku ako prvej vrstvy našej práce. 

4. Lakovanie

Pri striekaní vrstiev farieb a laku máme presne stanovené časové intervaly, v ktorých je potrebné aplikovať nasledujúcu vrstvu. Toto časovanie je z nášho pohľadu veľmi kľúčové pri výslednej kvalite a odolnosti kompletného nástreku. Našim cieľom je robiť všetok dizajn formou airbrush. Vo výnimočných prípadoch vieme použiť aj prelakovateľné nálepky. Pri väčšine prác aplikujeme 2,5-3,5 vrstvy lesklého laku a pri matnom 1,5-2,5 vrstvy.

5. Vypekanie a výstupná kontrola

Po úspešnom lakovaní prechádza komponent do fázy intervalového vyhrievania, ktoré zabezpečí optimálne vlastnosti laku. Pred odovzdaním je tu ešte posledná výstupná kontrola spolu s prípadným leštením do dokonalosti. Po lakovaní môžu ostať niektoré hrany ostré a náchylné na odlúpenie – myslíme aj na toto a všetky takéto hrany po lakovaní ešte citlivo zabrúsime. 


realizácie:

Máte na nás nejaké otázky? Máte záujem o lakovanie bicykla?
Napíšte nám pomocou tohto formulára:

Osobný odber je možný na ulici Bratislavská 1838, Žilina – areál firiem FELBERMAYR, BEDEKO, KCM a MAMO Carbon. 

Osobné stretnutie je potrebné dohodnúť minimálne 1 deň vopred na orientačný čas cez telefónne číslo 0908 364 001. Štandardne sme počas pracovných dní k dispozícii od 10:00 do 15:00. Samozrejme miesto ako aj čas stretnutia môže byť flexibilný podľa včasnej vzájomnej dohody.

PRÍPRAVA POVRCHU K CELOLAKU

Rám road/mtb/gravel (bez vidlice)

Vidlica

Malý komponent

LAKOVANIE BICYKLOV

Celolak rámu

Celolak vidlice

Celolak malých komponentov

DOPLNKOVÉ SLUŽBY

Výroba a lepenie fólie pod reťaz

Ochranné fólie na rám

Odvoz/dovoz k zákazníkovi

Aplikácia fólií, ochranných častí, opätovná aplikácia krytov

Odstránenie fólií, ochranných častí, demontáž krytov

Odstránenie nečistôt a mastnôt

Miešanie 1 odtieňa farby

Poštovné a balné SR

Poštovné a balné zahraničie (EÚ

 

od 149€

od 49€

od 49€

 

od 399€

od 199€

od 49€/ks

 

20€

od 99€

0,5€/km

20€

20€

20€

20€

20€

40€

Adresa pre kuriéra

MAMO Carbon, s.r.o.

Stráňavy 42

013 25 Stráňavy

 

Osobné stretnutie

Bratislavská 1838

010 01 Žilina

Areál firiem FELBERMAYR, BEDEKO, KCM

Kontakt

Ľubomír Malich, konateľ

0908 364 001 

info@mamo-carbon.sk

Grafika

O naše grafické návrhy sa stará naše grafické štúdio MAMO Graphic. Mimo iného sa venuje aj výrobe oblečenia na mieru, nálepiek a pod.