Preskočiť na obsah

Celokarbónové tretry na mieru

„Tí z vás, ktorí nás sledujú už nejaký ten rok predovšetkým na sociálnych sieťach vedia, že v začiatku sme sa venovali celokarbónovým tretrám na mieru presne podľa odformovaného chodidla pod určitým tlakom a uhlami. Písal sa rok 2014-2016, kedy sme sa ako dvaja mladí nadšenci cyklistiky s kamarátom pokúšali vyrobiť celokarbónové tretry na mieru.

Samozrejmosťou je, že prvé desiatky pokusov o výrobu boli absolútne neúspešne. Podľa pravidla, že každý profesionál bol raz amatér, som sa nevzdával. Postupom času som ostal v tejto snahe sám. Nasledovali ďalšie mnohé pokusy, až raz vyšla z našej dielne tretra, v ktorej som nemal problém odjazdiť prvý skúšobný dlhý tréning v kopcoch. Wau!

Spolu som vyrobil 6 párov funkčných tretier. Potom však prišla trpká realita a zistenie, čo všetko by bolo k takejto výrobe na mieru potrebné. Po zhodnotení všetkých faktorov museli ísť tretry pomaly stále viac do úzadia. Keďže som mal už v tej dobe prvé dopyty po opravách karbónových komponentov, začalo ma to ťahať stále viac do tejto oblasti. 

Niekto raz povedal: „život je len výsledkom Vašich minulých myšlienok“. Presne tak aj dnešná podoba MAMO Carbon je výsledkom mojich predošlých rozhodnutí. Verím, že sme správna firma na správnom mieste, ktorá pomáha cyklistom. A tretry? Kto vie, možno sa k nim raz vrátim.“

 

– Ľubomír Malich

Adresa pre kuriéra

MAMO Carbon

Stráňavy 42

013 25 Stráňavy

 

Osobné stretnutie

Bratislavská 1838

010 01 Žilina

Areál firiem FELBERMAYR, BEDEKO, KCM

Kontakt

Ľubomír Malich, konateľ

0908 364 001 

info@mamo-carbon.sk

Grafika

O naše grafické návrhy sa stará naše grafické štúdio MAMO Graphic. Mimo iného sa venuje aj výrobe oblečenia na mieru, nálepiek a pod.